BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A Molhoz hasonlóan remekelt az OMV is

2005. május 25. szerda, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Megháromszorozta üzemi eredményét az OMV az első negyedévben, alaposan meglepve az elemzőket. Korábban a társaság úgy nyilatkozott, hogy a tavalyi teljesítmény megismétlődésére számít idén, ám időközben kiderült, nemcsak az olajár alakult kedvezőbben a vártnál, de a tavaly megvásárolt román olajtársaság, a Petrom is sokkal jobban teljesít, mint arra korábban számítottak. Az OMV-csoport árbevétele 53 százalékkal, 3,16 milliárd euróra emelkedett, az üzemi nyereség az elemzők 326 milliós várakozásával szemben 427 millió euró lett. A Petrommal kibővült OMV adózott eredménye 256 millió euróra emelkedett az egy évvel korábbi 72 millióval szemben, vagyis csaknem megnégyszereződött (a Mol negyedéves nyeresége ennél mintegy 10 százalékkal lett magasabb).
A negyedéves számok után az osztrák társaság már úgy gondolja, eredménye idén meg fogja haladni a tavalyit, sőt Wolfgang Ruttenstorfer vezérigazgató a Reutersnak nyilatkozva azt is kilátásba helyezte, hogy ha valóban nő a nyereség, a tavalyi év után fizetett 4,4 eurónál magasabb osztalékra számíthatnak a részvényesek. A piac mindenesetre 5,3 százalékos árfolyam-emelkedéssel díjazta a jelentést.

Molnár Gergely
Molnár Gergely

Ez is érdekelhet