Lezárult a Magyar Telekom montenegrói akvizíciója, a magyar társaság végül 140,51 millió euróért 76,53 százalékot szerzett a Telekom Montenegróban (TCG). A Magyar Telekom 114 millió euróért vásárolta meg a Telekom Crne Gore 51,12 százalékos állami részesedését, s befektetési alapoktól, munkavállalóktól és más kisrészvényesektől 22,9 millió euróért további 21,92 százalékot szerzett. A fennmaradó 26,96 százalék megvásárlására április 7-én tett közzé nyilvános ajánlatot. Ebben a részvényeseknek 2,2 eurót ajánlott papíronként, amit a montenegrói kormány 30 eurócenttel egészített ki. Mint Morvai Tamás üzletfejlesztési és akvizíciós igazgató lapunk kérdésére elmondta, a montenegrói kormány az ország szempontjából kiemelkedő fontosságúnak ítélte a tranzakció sikerét, ez magyarázza az állami hozzájárulást. Az ajánlat eredeti határideje április 25. volt, ám mivel a Matáv átlépte a 75 százalékos tulajdoni küszöböt, a határidőt meghosszabbították. A friss szerzemény számai a második negyedévtől kezdődően jelennek meg a konszolidált eredménykimutatásban.
