BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Hétszázmillió eurós hitelt vesz fel a Mol

2005. május 24. kedd, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Mol Rt. 700 millió euró (175 milliárd forint) összegű, több devizában lehívható rulírozó hitel felvételéről írt alá megállapodást egy nemzetközi bankkonzorciummal (főszervezők a BNP Paribas, a Citigroup, és a HSBC Bank). A hitelt több mint kétszeresen túljegyezték, végül 700 millió eurót fogadtak el. A hitelkeret célja általános vállalatfinanszírozás.
A kölcsön 5+1+1 éves futamidejű, a lejárat végén egy összegben törlesztendő, kamata pedig EURIBOR plusz 22,5–37,5 bázispont. A kamatfelár az aktuális nettó adósság/EBITDA mutatótól függő sávos rendszer alapján változik. Ez a 700 millió euró összegű tranzakció a valaha felvett legnagyobb magyarországi vállalati bankhitel, valamint a kelet-közép-európai olaj- és gázszektorban a legnagyobb összegű, biztosíték nyújtása nélkül felvett hitel.

Molnár Gergely
Molnár Gergely

Ez is érdekelhet