BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Új tulajdonosi hitel a Magyar Telekomnak

2005. május 23. hétfő, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Magyar Telekom két, összesen negyvenmilliárd forint összegű hitelt vett fel a Deutsche Telekomtól május 20-án. A társaság a hitelből refinanszírozza negyvenmilliárd forintos, a Deutsche Telekomtól korábban felvett és most lejárt hitelét. Az egyik új, húszmilliárd forintos kölcsön 2007 januárjában jár le, a másik pedig 2007 májusában. A hitelek fix kamatozásúak: a 2007. januári lejáratú hitel éves kamata 7,5525, a májusi lejáratú hitel éves kamata pedig 7,614 százalék, vagyis árazásuk alig haladta meg az akkor érvényes alapkamatot. Az egyéb feltételek – a társaság közlése szerint – a korábbi, Deutsche Telekommal kötött megállapodásokhoz hasonlóak. A Telekom egyébként tegnap forgott először a 70 forintos osztalékszelvény nélkül, s az árfolyam a 868 forintos pénteki záróárról először 800 forint alá esett. A 790 forintos mélypontról azonban hamar elmozdult, és délután már 805 forint volt a kurzus, vagyis egyelőre úgy tűnik, az járt jobban, aki nem adott el osztalék előtt.

Molnár Gergely
Molnár Gergely

Ez is érdekelhet