BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Egyedül a bankokat vették

2005. május 19. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az igazán optimista kezdés ellenére nagy csalódás érhette a hosszra játszó spekulánsokat a tegnapi kereskedés során a Budapesti Értéktőzsdén. Az első órában még 200 pontot meghaladó pluszt is elérő index alakulásában fél 11 körül egy határozott törés következett be, amit néhány hullám után már a negatív tartomány követett, és csupán kevésen múlt, hogy végül minimális, 23 pontos emelkedéssel zárt a BUX. A forgalom közepes volt, valamivel meghaladta a 13 milliárd forintot.
A legnagyobb érdeklődés a bankpapírok, elsősorban az OTP kereskedését övezte. A legnagyobb magyar bank részvényei 6220 forinton zártak, ami több mint másfél százalékos emelkedés. Forgalmuk meghaladta az ötmilliárd forintot. A jóval kisebb mennyiségben gazdát cserélő FHB piacán a kereslet volt a meghatározó, ami több mint kétszázalékos áremelkedést idézett elő.
A többi blue chip viszont veszített árfolyamából. A Mol és a T-Com árfolyama egészen minimális mértékben csökkent, a Richter viszont már több mint egy százalékkal esett. Az Egis pedig még ennél is nagyobb, 2,3 százalékos esésével bekerült a nap vesztesei közé.
A legmozgalmasabb talán mégis a BorsodChem piaca volt. A vegyipari részvény árfolyama a 2225 forintos és a 2085 forintos szintet is megjárta, végül másfél százalékos csökkenéssel, 2133 forinton zárt, miközben szektortársa, a TVK 3,4 százalékkal erősödött.
A kisebb társaságok részvényei közül az econet árfolyam-emelkedése volt számottevő, 3,4 százalék, ami már elég volt a 60 forintos szint meghaladásához. A technológiai szektornak ennek ellenére nem volt túl jó napja, a Graphisoft ugyanis kettő, a Synergon pedig több mint 4 százalékkal esett vissza. A legnagyobb mértékben mégis a Globus árfolyama változott, pozitív irányba, majd’ öt százalékkal.

Almás Andor
Almás Andor

Ez is érdekelhet