BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A Mol bekerült a WIG–20-ba

2005. május 17. kedd, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az index éves rendes felülvizsgálatát követően a varsói tőzsde igazgatósága felvette a lengyel WIG–20 indexbe a Molt – tette közzé pénteken honlapján a varsói tőzsde. A felülvizsgálat során két új részvény kerül be a kosárba: a TVN médiatársaság, illetve a tavaly bevezetett Mol. Az index új számítását a június 17-i kereskedési napot követően kezdik meg. A felülvizsgálat hírére esetleg megmozdulhat a Mol piaca, hiszen a lengyel indexkövető alapoknak bizonyos mennyiséget mindenképpen venniük kell a lengyel tőzsdére bevezetett húsz leglikvidebb részvényből, az azonban nem valószínű, hogy ezeknek a vásárlásoknak meghatározó szerepe lesz a Mol árfolyam-alakulásában. A Mol jelentős – egy hét alatt 900 forintos, de az április 26-i csúcs óta 2200 forintos, azaz közel 13 százalékos – áresése sok találgatást indított el a piacon. A tegnapi napon a legnépszerűbb magyarázat az olajáresés mellett a hamarosan – a pletykák szerint már júniusban – bekövetkező privatizáció volt. Ezek valóságtartalmával kapcsolatban lapunk kérdésére Oravecz Péter, az ÁPV Rt. kommunikációs igazgatója elmondta, hogy bár az értékesítés – mint az eddig is köztudott volt – szerepel az ÁPV Rt. idei tervében, mostanáig semmilyen erre vonatkozó előkészületet nem tettek. Mindez valószínűsíti, hogy az állam kezében levő mintegy 12 százalék eladására nem kerül sor a jövő hónapban, az áresés magyarázatát máshol kell keresni. (Az persze más kérdés, hogy az ÁPV már megmutatta: hirtelen is képes dönteni Mol-ügyben, igaz, ez egy más helyzetben történt.)

Almás Andor
Almás Andor

Ez is érdekelhet