A várt élénkülés megérkezett a budapesti szállodapiacon, jelentősen nőtt a külföldi vendégéjszakák száma, a foglaltság 6,7 százalékponttal, 54,9 százalékra emelkedett a magyar házaknál, mégsem sikerült áttörést felmutatnia a Danubius-csoportnak. Konszolidált szinten 5 százalékkal, 7,36 milliárd forintra nőtt a szállodacsoport árbevétele az első negyedévben. A forgalom terén egyébként a kép lehangoló, hiszen a növekedés kizárólag a Gundel-csoport (étterem és borászat) megvásárlásának köszönhető, ami azért idegenforgalmi fellendülés időszakában meglehetősen halovány teljesítmény. A bevételek növekedésével azonban csoportszinten lépést tartott a kiadások növekedése és az amortizáció is, így a csoport üzemi szinten a tavalyihoz hasonló nagyságú, 1,59 milliárd forintos veszteséggel zárta a január–márciusi időszakot. Idén viszont devizahitelei után mínuszt kellett elszámolnia a csoportnak – szemben a tavalyi félmilliárdos árfolyamnyereséggel –, így a pénzügyi tételekkel együtt már több mint 850 millió forintos csökkenés volt tapasztalható az adó előtti nyereség sorban.
A Danubius eltérő típusú szállodái egyébként meglehetősen különböző teljesítményt nyújtottak. Itthon a fővárosi szállodák növekvő kihasználtságukat a verseny miatt csak csökkenő árak mellett tudták elérni, míg a vidéki házaknál hasonló a tendencia, csakhogy ott kisebb növekedéshez jóval nagyobb árcsökkenés párosult. A cseh szállodákban növekedett a foglaltság, a stagnáló bevételek viszont a forint gyengülése miatt forintban növekedést generáltak. A szlovák szállodák foglaltsága szintén nőtt, ugyanakkor az átlagár visszaesett. A szlovák érdekeltség bruttó üzemi eredménye ötödére esett, a csehé 30 százalékkal lett kisebb. A román szállodák 42 százalékos foglaltsággal üzemeltek. A Danubius változatlanul sokat költ rekonstrukciókra és felújításokra, az első negyedévben 785 millió forintot fordított ilyen célokra.
