Továbbra is élénk és hullámzó kereskedés jellemzi a Budapesti Értéktőzsdét. A BUX értéke tegnap, ha csak néhány ponttal is, de 16 ezer pont alá csökkent, amire már jó ideje nem volt példa. A mai gyorsjelentések előtti záróárakból ítélve a Mol-OTP páros közül egyértelműen az OTP-tulajdonosok a pesszimistábbak, a legnagyobb magyar bank részvényei 1,3 százalékkal zártak alacsonyabban az előző napi szintnél. A Mol esetében a napok óta tartó áresés megállt ugyan, de a 15 500 forintos záróárfolyamot legjobb esetben is negatív előjelű stagnálásnak lehet nevezni.
Az új név eddig nem hozott különösebb szerencsét a Magyar Telekomnak, jelentős forgalom mellett további árfolyamveszteséget volt kénytelen elkönyvelni a papír, és így 818 forinton fejezte be a napot. A blue chipek között a legnagyobb vesztes mégis a BorsodChem lett, a vegyipari társaság részvényei közel 3,5 százalékkal estek vissza.
Nagy nyertese volt a napnak az utóbbi időben kedvező hírekkel és jó gyorsjelentéssel is szolgáló Egis. A kereskedés utolsó órájában szinte minden eladó részvényt kivettek az ajánlati könyvből, egymilliárdos forgalommal 16 500 forintra, közel 8 százalékkal hajtva fel az árfolyamot. Az osztalékszelvény levágása után majd kétmilliárdos forgalom mellett több mint 10 százalékkal esett az Elmű, ami az osztalékot nem számítva mintegy 150-200 forintos áresést jelent. Ehhez képest is óriásit zuhant viszont a Graphisoft, amely az elemzői várakozásoknál nem rosszabb gyorsjelentés ellenére közel 9 százalékkal alacsonyabban zárt az előző napi értékénél.
