A bosnyák kormány döntése értelmében a Mol és a horvát INA közös pályázata lett a befutó az Energopetrol privatizációjára kiírt tenderen. Michel-Marc Delcommune, a Mol-csoport stratégiai és üzletfejlesztési igazgatója kijelentette, hogy a döntés nem meglepetés „figyelembe véve, hogy az elbíráló bizottság már korábban a Mol–INA közös ajánlatát találta a legjobbnak az Energopetrol jövőjére nézve, és ezt a pályázatot ajánlotta a kormány figyelmébe. Ezzel együtt nagyon elégedettek vagyunk” – jelentette ki, bár a mostani döntés még csupán azt jelenti, hogy mostantól a Mol–INA páros tárgyalhat tovább az Energopetrol megvételéről.
A Molon kívül még öt cég nyújtott be szándéknyilatkozatot Bosznia piacvezető olajtársaságának, az Energopetrolnak a megvásárlására. A bosnyák privatizációs ügynökségre hivatkozó Reuters szerint a Mol–INA-ajánlat 10,2 millió boszniai márkás (5,2 millió euró, illetve mintegy 1,3 milliárd forint) vételárat és a következő három évre 150 millió márkányi befektetést tartalmazott, valamint azt, hogy a vevő az Energopetrol adósságaiból 60 millió márkát átvállal. Az ajánlat állítólag még 1059 dolgozó megtartását is tartalmazza. A többi társaság – a végére már csak két vetélytársról, köztük az OMV-ről volt szó – ajánlata a kiszivárgott információk szerint ennél jelentősebb rosszabb volt. A Mol számára ez a befektetés – ha a tárgyalások sikerrel zárulnak, amire nem közöltek határidőt – részben mivel 50 százalék erejéig az INA-é, részben a bosnyák cég és piac kis mérete miatt várhatóan nem lesz olyan meghatározó, mint a korábbi akvizíciók. Ugyanakkor éppen a bosnyák piac fejletlensége miatt produkálhat a csoport más tagvállalatainál nagyobb növekedést a jövőben.
