Az eladók meghozták a forgalmat a Budapesti Értéktőzsdére, 23 milliárdot meghaladó volumen mellett fél egyig majd 430 pontos zuhanást sikerült elérnie a BUX-nak. A nagy áresés azután meghozta a vevőket is, így zárásig ebből mintegy 200 pontot sikerült ledolgozni, elsősorban az OTP iránt megélénkülő kereslet miatt.
Az OTP kereskedésében az ebédidőig tartó időszakot szinte folyamatos zuhanás jellemezte, az 5800 forintos mélypont után azonban innen egy nagy hullámmal zárásra kis híján az előző napi árszintig tudott emelkedni a papír. A Mol részvényesei már nem voltak ilyen szerencsések. Az olajtársaság papírjainak árfolyama közel 6,5 milliárdos forgalom mellett több mint 2 százalékos csökkenést mutatott. Még ennél is többet, 3,5 százalékot vesztettek a Magyar Telekom részvényei, ami a névváltozás óta a legnagyobb negatív irányú elmozdulás volt. Kiemelkedően nagy zuhanást produkált tegnap az econet, kereskedését rövid időre fel is függesztették. Az 55 forintos záróár 15 százalékos esést jelentett, a forgalom pedig meghaladta a 220 millió forintot. A techszektornak, úgy tűnik, nem volt túl jó napja, a Synergon közel 7 százalékos veszteséget könyvelhetett el. Az osztalékszelvény levágása előtti utolsó előtti napon óriási, több mint 2,3 milliárd forintos forgalmat produkált az Elmű, 24 500 forint körüli árszinten. A másik RWE-tulajdonú áramszolgáltató, az Émász viszont tavaly november óta először esett 8 ezer forint alá, amihez képest némileg meglepő, hogy a záróár – 4 darab részvény miatt – majd 3 százalékos emelkedést mutat.
