BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Még él a Mol–INA-ajánlat az Energopetrolra

2005. május 10. kedd, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Tovább késik az Energopetrol privatizációja. A bosnyák kormány miniszterelnökének felvetését, amely szerint a Molnak közösen kellene megvennie az Energopetrolt az OMV-vel, a Mol kategorikusan elutasította. Kántor Sándor, a Mol kommunikációs felelőse a NAPI Gazdaságnak elmondta: a társaság semmilyen hivatalos értesítést nem kapott arról, hogy az Energopetrolra kiírt tendert visszavonták volna. Ezen a tenderen a Mol az INA-val közösen indult, és ajánlatuk a vizsgálóbizottság szerint messze a legjobbnak bizonyult. A kiírás alapján kötelező érvényű ajánlatot tettek. Amennyiben a bosnyák kormány ezt elfogadná, a két olajcégnek teljesíteni kell. Ezért egyedül a tender hivatalos visszavonása esetén tehetnének bármit, az OMV-vel való együttműködés ennek a tendernek a keretében nem elképzelhető. A labda a bosnyák kormánynál van, ahol a sajtójelentések szerint az INA szereplése és a rajta keresztül érvényesülő horvát befolyás okoz aggodalmakat.
A Mol árfolyama eközben emelkedett a tőzsdén, miközben a nagytekintélyű Citigroup éppen tegnap minősítette le az olajcéget eladásra (13 200 forintos célárfolyammal). A negatív megítélés azért érdekes, mert a Moltól kiváló negyedéves jelentést várnak, ugyanolyan jó éves és jövő évi eredmény mellett. (A NAPI Gazdaság konszenzusa szerint az első negyedév eredménye 62,3 milliárd forint lehet, ami 20 százalékos emelkedés 2004-hez képest.) Az eladási ajánlások mögött minden bizonnyal az az egységes prognózis áll, hogy az olajcég jelenlegi, különleges olajpiaci helyzetéből adódó eredménye bizonyosan csökkenni fog. Csupán az a kérdés, hogy ez két vagy három éven belül következik-e be.

Almás Andor
Almás Andor

Ez is érdekelhet