BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Tovább emelkedett a Synergon

2005. május 9. hétfő, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A hét első napján már a kereskedés első félórájában kifulladt az optimista lendület a Budapesti Értéktőzsdén, az index kezdeti 69 pontos emelkedése 10 órára már majd’ 90 pontos mínuszra váltott. Bár ezután újra megjelentek a vevők, a nap végére lényegében ezen a szinten rekedt meg a kereskedés. A forgalom nem érte el a mostanában közepesnek mondható szintet sem, 7,5 milliárd forint volt a gazdát cserélt részvények összértéke.
A blue chipek piaca viszonylag csendesnek bizonyult, a csaknem hárommilliárdos forgalmával vezető papírnak számító Mol ára kevesebb mint egyharmad százalékot esett csupán. Az OTP fél százalékkal gyengült. A BorsodChem továbbra is a 2300 forintos szint körül mozgott, tegnap, minimális forgalom mellett, ennél 10 forinttal zárt feljebb. Visszaesett a Matáv is, a gyógyszerszektorban pedig az Egis ára csökkent jelentősebben, ráadásul a szokottnál valamivel nagyobb, 400 milliós forgalom kíséretében. Végül valamivel 15 ezer forint alatt zárt, több mint 1,3 százalékkal alacsonyabban előző napi értékénél. A szektortárs Richter a 25 ezer forintos szinten maradt.
A kisebb társaságok közül a Synergon piaca volt élénk, 50 milliót meghaladó forgalom mellett 6,5 százalékot javult a megítélése, amivel a nap nyertese lett. A minimális forgalmú NABI is emelkedett öt százalékkal, míg a Fotex-tulajdonosok csupán 2,5 százalékos javulást láthattak papírjaik árfolyamában. Vesztesei is voltak a napnak, a Danubius ára több mint 4 százalékkal lett kevesebb az előző napinál. Az econet továbbra sem tudott igazán magához térni, 68 forintos záróára majd’ háromszázalékos csökkenést jelent.

Almás Andor
Almás Andor

Ez is érdekelhet