A Rába igazgatósága további három évre meghosszabbította Pintér István jelenlegi vezérigazgató megbízatását – jelentette be tegnap a társaság. Pintér 2003 óta áll a Rába Rt. élén, az ő vezetése alatt zajlott le a gépipari társaság „méretre szabása”. A közlemény szerint a Rába Rt. tavaly a végrehajtott intézkedések nyomán jelentős növekedés mellett három év után ismét nyereséges évet zárt. Igaz, a képhez hozzátartozik, hogy a társaság 2004. évi nyereségét jórészt még a korábban jó áron megkötött fedezeti ügyleteknek köszönhette.
Az újraválasztott vezérigazgató feladata lesz az igazgatóság által jóváhagyott középtávú stratégia végrehajtása, amelynek eredményeként a remények szerint a cég stabilan nyereségesen működhet. A stratégiát a Rába egyébként holnap délelőtt, a cégcsoport első negyedéves eredményeinek ismertetésével egyidejűleg hozza nyilvánosságra. Az elemzők az első negyedévre veszteséget várnak a társaságtól. A tavalyi januári–márciusi időszakban – jórészt pénzügyi tételeken – elért 2,7 milliárdos nyereség után most átlag 970 millió forintnyi veszteségre tippelnek a lapunk által megkérdezett szakemberek, igaz, az előrejelzések meglehetősen széles sávban szóródnak (az 500 milliós mínusztól az 1,2 milliárdosig).
