Tegnapi sajtóértesülések szerint Kóka János gazdasági miniszter támogatásra érdemesnek ítéli a BorsodChem és a Linde Gas AG pályázatát, amelyet közösen nyújtottak be a minisztériumnak. A BorsodChem 22 milliárd forint értékben épít MDI-gyárat, míg a Linde szén-monoxid/hidrogén üzemet létesít Kazincbarcikán, megduplázva korábbi kapacitását. A Linde és a BC közösen egymilliárd forintot meghaladó támogatásra nyújtott be pályázatot a GKM-hez a 37 milliárdos beruházással kapcsolatban, amelynek elbírálása a közeljövőben várható – tudtuk meg a társaság illetékesétől. A BorsodChem egyébként beruházásai után várhatóan 2011-ig csaknem 100 százalékos adókedvezményre jogosult.
