BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Részvényesek blokkolják a Sasad-akciót

2005. május 5. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A jelek szerint a korábban tervezettnél jóval később juthat el a Budapesti Értéktőzsdére a Sasad Rt. A Skoglund Holding Rt. tegnapi bejelentése szerint ugyanis a Fővárosi Bíróság mint az ügyben eljáró cégbíróság egyelőre felfüggesztette a Sasad Skoglundba olvadásának cégbírósági bejegyzését, azon eljárások jogerős befejezéséig, amelyek jelenleg a Fővárosi Ítélőtábla előtt vannak folyamatban az akcióval kapcsolatban.
Amint azt Demeter Zsolttól, a Skoglund igazgatóságának elnökétől megtudtuk, a Sasad Rt. kisebbségi részvényesei támadták meg azon közgyűlés határozatait, amely a tőzsdei cégbe való beolvadásról döntött. A Fővárosi Bíróság első körben elutasíthatta a kisebbségi részvényesek megkeresését, erre utal ugyanis az, hogy már az Ítélőtábla előtt jár az ügy.
A Sasad és a Skoglund közgyűlései egyaránt február végén döntöttek a két társaság összeolvadásáról. Az akciónak nem titkolt célja volt, hogy a Sasad-részvények Skoglund-papírokra való, egy a kettőhöz arányú cseréjével a Sasad a tőzsdére kerüljön. A döntések után elvileg tavaszra várták a Sasad tőzsdére érkezését, ez így most jó néhány hónapot csúszhat.

Lovas-Romváry András
Lovas-Romváry András

Ez is érdekelhet