BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Zuhant a két technológiai papír

2005. május 4. szerda, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Lassú emelkedéssel indult és mérsékelt eséssel végződött a tegnapi nap a Budapesti Értéktőzsdén. A BUX index 16,2 milliárdos részvényforgalom mellett 80 pontot csökkent, záráskor 16 414 ponton állt. A nagy cégek részvényeinek árfolyama a Richter kivételével lefelé mozdult, az indexet leginkább a Mol gyengítette. A világpiaci olajárcsökkenés nyomán másfél százalékkal lett olcsóbb az olajpapír. Záróára 15 780 forint volt, úgy, hogy nap közben 16 100 forinton is született rá kötés.
A Mol közel nyolcmilliárdos forgalmánál valamivel szerényebb mértékben folyt a kereskedés az OTP piacán, a banki papírból 4,4 milliárdnyi cserélt gazdát. Esésének tegnap alulról támaszt adott a 6000 forintos szint – igaz, 5990 forinton is született rá kötés –, záráskor pedig 6020 forintot ért. Esett az Egis, a kisebbik gyógyszerpapír 2 százalékkal lett olcsóbb, a Richter árfolyama viszont stagnált. A BorsodChem kurzusa fél százalékot gyengült.
Rossz napja volt az it-cégeknek a tőzsdén, a Synergon a Cisco-együttműködéssel kapcsolatos kedvezőtlen hírek nyomán tovább esett, 468 forintos záróára közel 7 százalékkal múlja alul a keddit. Az econet.hu viszont hír nélkül zuhant immár második napja, tegnap a nap végén már csak 66 forinton állt, ami több mint 8 százalékos értékvesztést jelent.

Lovas-Romváry András
Lovas-Romváry András

Ez is érdekelhet