BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Még nem döntöttek az Energopetrolról

2005. május 4. szerda, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Boszniai sajtójelentések szerint akár még a héten dönthet a bosnyák kormány az Energopetrol privatizációjáról. A döntés végkimenetele a bosnyák energiaipari miniszter szerint akár a pályázat megsemmisítése is lehet, annak ellenére, hogy a hírek szerint egyértelműen a Mol–INA páros ajánlata lett a legjobb (az OMV állítólag meg is erősítette, hogy csupán a jó helyen levő benzinkutak érdeklik).
Az Energopetrol-tenderre, amelyen a 65 töltőállomásával a bosnyák üzemanyagpiacon 15 százalékos részesedéssel bíró társaság 67 százalékára lehetett pályázni, az Mol–INA mellett az OMV és a bosnyák Euro Inzenjering is jelentkezett. A privatizációs ügynökségre hivatkozó Reuters szerint a Mol–INA ajánlata 10,2 millió boszniai márka (5,2 millió euró, illetve mintegy 1,3 milliárd forint) vételárat, a következő három évre 150 millió márka befektetést tartalmazott és azt, hogy az Energopetrol adósságaiból 60 millió márkát átvállal. Az ajánlat állítólag még 1059 dolgozó megtartását is tartalmazza – írta korábban a Bloomberg.

Almás Andor
Almás Andor

Ez is érdekelhet