BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Nap végén erősödött a Matáv

2005. május 2. hétfő, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Egyhangúan kezdődött a hét a Budapesti Értéktőzsdén, a 117 pontos indexemelkedés ellenére alacsony volt a forgalom, a blue chipek közül egyedül a Matáv árfolyama változott számottevően.
A távközlési cég részvényei az utolsó órában nyújtott kitűnő teljesítménynek köszönhetően több mint két és fél százalékot erősödtek, és végül 882 forinton zártak. Az emelkedésnek semmilyen látható fundamentális oka nem volt, az egyelőre még viszonylag távoli 70 forintos osztalék közeledte talán egy lehetséges magyarázat.
A forgalom szempontjából a szokott módon vezető szerepet játszó Mol–OTP párossal tegnap alig történt valami. A Mol minimális mértékben esett, záróárfolyama alig hajszálnyival haladta meg a 16 ezer forintos szintet. Az OTP ezzel ellentétes irányban mozdult el, de 6067 forintos záróárfolyama még mindig kevesebb mint egyszázalékos változás a múlt hetihez képest.
A gyógyszerszektor minimális forgalmat produkált. A Richer árfolyama gyakorlatilag nem változott, az Egis viszont érezhető mértékben, másfél százalékkal visszaesett.
A kedvező gyorsjelentési adatok továbbra sem tudták pozitív irányba befolyásolni a BorsodChem megítélését, a záróárfolyam ugyan 1,3 százalékos emelkedést mutatott, a 2300 forintos szint azonban megegyezik a kitűnő negyedéves számok publikálása előtti árral.
Az FHB és a Pannonflax több mint négyszázalékos emelkedése vélhetően örömmel töltötte el a tulajdonosokat, a Linamar 2,7 százalékos javulása a kis forgalom miatt már kevésbé volt jelentős. A vesztesek között vezetett a Synergon, amely a Ciscóval való nézeteltérések hírére 4,2 százalékot zuhant.

Almás Andor
Almás Andor

Ez is érdekelhet