BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Új hatalmi csoport a Mol mellett Szibériában

2005. május 1. vasárnap, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Új partnere van a Molnak Szibériában – jelentette be az olajtársaság pénteken. A nyugat-szibériai közös vállalkozásból a bejelentés szerint eltűnt a korábban 50 százalékos részesedéssel bíró Jukosz, s helyette az Aleria Management Inc., a Clermon Systems Inc., a Bremon Solutions Ltd. és az SW Solution Inc. lépett be. Az egzotikus nevű, feltehetően off-shore társaságok neve Magyarországon valószínűleg nem túl ismert.
Talán ezért is tartotta szükségesnek a Mol közzétenni, hogy a már jóval ismertebb Russneft olajvállalat bejelentette, a közeljövőben megvásárolná a volt Jukosz-részesedést. A Mol tájékoztatása szerint a Russneft egy évi több mint 12 millió tonnás kőolaj-kitermeléssel rendelkező vállalat, melynek jelentős érdekeltségei vannak Nyugat-Szibériában. A Russneft jelenleg a leggyorsabban növekvő orosz magán-olajtársaságnak tartják. A cég elnöke és tulajdonosa, Mihail Gucserjev a fellelhető források szerint alig több mint két év alatt a semmiből teremtette meg a társaságot és hozta fel az első tíz oroszországi olajcég közé. Testvére révén a B.I.N. befektetőcsoporthoz köthető, mindketten külön-külön is szerepelnek az orosz oligarchákat felsoroló listákon. A Russneft tulajdonosa – aki egyébként az orosz gyáriparosok és vállalkozók szövetségének alelnöke, s az orosz állami duma helyettes házelnöke – orosz lapok szerint jótékonyságáról közismert közszereplő.

Almás Andor
Almás Andor

Ez is érdekelhet