BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

NABI-közgyűlés: felfüggesztve

2005. május 1. vasárnap, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Egyedül a szavazógépezetbe került porszem okozott meglepést a NABI Rt. pénteki rendes éves közgyűlésén. A voksok összesítésére hivatott elektronikus szavazórendszer ugyanis több mint fél óra elteltével sem működött. Rácz András vezérigazgató mint levezető elnök ekkor a technikai személyzet kizavarása után hagyományos, kézfeltartásos szavazásra kérte fel a részvényeseket, ami már további fennakadásokat nem okozott, hiszen mindössze négy tulajdonos szavazatit kellett összesíteni. Az igazgatóság és a felügyelőbizottság mandátumának és mentességének egy hónappal való meghosszabbítása után május 27-ig felfüggesztették a rendes éves közgyűlést. Ennek oka az volt – mint azt a társaság már korábban is jelezte –, hogy nem készült el az auditált beszámoló, a NABI ugyanis még nem egyezett meg hitelező bankjaival a finanszírozási feltételek újrarajzolsásáról. Az egyezség ismerete viszont elengedhetetlen a tavalyi beszámoló elkészültéhez, mint ahogy a jegyzett tőke tervezett leszállításának pontos mértéke kiszámíthatóságához is. A NABI névértékének kilencedére csökkenésére így még egy hónapot várhatnak a részvényesek.

Lovas-Romváry András
Lovas-Romváry András

Ez is érdekelhet