BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Osztalék helyett beruház a TVK

2005. április 28. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Nyugodt körülmények között zajlott a TVK tegnapi éves közgyűlése, ahol a részvényesek 83,83 százaléka jelent meg. A Mol többségi tulajdonában lévő tiszaújvárosi cég igazgatóságának nagy része a közgyűlés napjával benyújtotta lemondását, s Áldott Zoltánt, Bács Zalánt, Horváth Zoltánt nem is választották újra, illetve kikerült az fb-ből Simola József. Simolát a közgyűlés az igazgatóságba választotta, valamint helyet kapott ott Dorogházi Krisztina és a Slovnaft vezérigazgatója, Vratko Kassovic is.
A régebbi pengeváltásoknak már nyoma sem volt, a CE Oil & Gas képviselője csak annyit kérdezett, nem lehetne-e a beruházásokat más módon finanszírozni, és valamennyi osztalékot fizetni. A TVK vezetésének válasza nemleges volt, a petrolkémiai fejlesztési projektet megvalósító társaság még az idén is több tíz milliárd forintot fordít beruházásra. A részvényesek így osztalék nélkül maradtak, bár nem valószínű, hogy ez bárkit is meglepett volna.

Molnár Gergely
Molnár Gergely

Ez is érdekelhet