A privatizációs pályázatokat elbíráló testület döntése értelmében a Mol-INA alkotta konzorcium nyújtotta be a legkedvezőbb ajánlatot a bosnyák Energopetrolra – jelentette a Reuters. A bizottság ezért azt javasolja a bosnyák kabinetnek, hogy ezzel a párossal kezdje meg az exkluzív tárgyalásokat – mondta el a hírügynökségnek Ferencz I. Szabolcs, a Mol kommunikációs igazgatója. A bosnyák kormány csütörtökön tárgyal a cég magánosításáról és a hírek szerint azonnali döntés várható.
Az Energopetrol-tenderre, amelyen a 65 töltőállomásával a bosnyák üzemanyagpiacon 15 százalékos részesedéssel bíró társaság 67 százalékára lehetett pályázni, az Mol-INA mellett az OMV és a bosnyák Euro Inzenjering is jelentkezett. A privatizációs ügynökségre hivatkozó Reuters szerint a Mol-INA ajánlata 10,2 millió boszniai márka (5,2 millió euró, illetve mintegy 1,3 milliárd forint) vételárat, a következő 3 évre 150 millió márka befektetést tartalmazott és azt, hogy az Energopetrol adósságaiból 60 millió márkát átvállal. Az ajánlat állítólag még 1059 dolgozó megtartását is tartalmazza – írja a Bloomberg.
