BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Volt jegybankelnök a Slovnaft új elnöke

2005. április 26. kedd, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Hétfőn tartott közgyűlésén 4,33 milliárd korona osztalék kifizetéséről döntött a Mol 98,4 százalékos tulajdonában álló Slovnaft. A szlovák olajtársaság eredményének 44,7 százalékát fizeti ki, ez mintegy 27 milliárd forint bevételt jelent.
A részvényesek – azaz gyakorlatilag a Mol – a Szlovák Nemzeti Bank volt elnökét Marian Juskót választották hétfőn a Slovnaft-igazgatóság új elnökévé. Szlovák lapkommentárok szerint a monetáris politika volt irányítójának feladata minden bizonnyal nem az olajipar aktuális trendjeinek vizsgálata lesz.
Sokkal inkább szükség van rá ahhoz, hogy normalizálódjon a viszony a Mol irányítása alatt álló társaság és a pénzügyminisztérium között. Jusko ugyanis – jegybankelnökként érthető módon – napi munkakapcsolatban állt a Slovnaft ellen az üzemanyag-árképzés miatt hadjáratot folytató Ivan Miklos pénzügyminiszterrel.
A pénzügyminiszter korábban 1,35 milliárd koronás (mintegy 8,5 milliárd forintos) bírságot szabott ki a szlovák társaságra, és ezt úgy tűnik, hacsak a pénzügyminiszter saját korábbi döntését nem bírálja felül, ki is kell fizetni kevesebb mint egy hónapon belül (a biztosra vehető bírósági megtámadásnak nincs halasztó hatálya).
A Mol ma délelőtt tartja a közgyűlését.

Almás Andor
Almás Andor

Ez is érdekelhet