BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Elfogyott a szusz

2005. április 26. kedd, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A kereskedés elején még úgy tűnt, tegnap is folytatódik a hétfői hossz a Budapesti Értéktőzsdén, azonban az első óra elteltével elfogyott az áremelkedés lendülete. A nyitás után röviddel még 100 pontnál is magasabb emelkedést mutató BUX a nap végére csökkenésbe váltott, s 17 065 ponton állt fél ötkor, ami valamivel kevesebb mint 60 pontos mínuszt jelentett. A forgalom átlagosnak volt mondható, közel 14 milliárd forint értékben fordult meg részvény a prompt piacon. A BUX decemberi lejáratának elszámolóára nem változott.
A két nagy papír ezúttal ellentétesen mozgatta az indexet. A Mol rögtön nyitás után átugrotta a 17 000 forintos lélektani határt, s mindjárt 17 230 forintig száguldott, innen azonban az előmerészkedő eladók lelkiismeretfurdalás nélkül terelgették vissza 17 000 forint felé. Az utolsó kötésben 17 150 forintot adtak érte, ez azonban inkább amolyan nap végi „felhúzás” volt, fél perccel korábban ugyanis ennél 100 forinttal olcsóbban tömködték még a könyvbe. A Mol közel egyszázalékos emelkedésével szemben dolgozott az OTP közel 2 százalékos gyengülése. A banki papír a török terjeszkedésről közzétett cáfolata után, s talán az előző napi száguldás korrekciójaként hamar 6400 alá csúszott, a zárásban 6350 forintot adtak érte. Az FHB is olcsóbb lett, ezúttal 1,2 százalékkal.
Folytatta menetelését a Graphisoft, a szoftvercég ingatlanaival kapcsolatos optimista elemzés tegnapra már kereskedés közben 1700 forintig hajtotta a papír árát, a délutáni korrekcióban 1666 forintra visszacsúszó kurzus 2,8 százalékkal magasabb a hétfői záróárnál. A BorsodChem félmilliárdos forgalom mellett stagnált. Megugrottak a gépipari papírok, minimális forgalom mellett drágult a NABI 4,3, a Linamar pedig 3,1 százalékkal.

Lovas-Romváry András
Lovas-Romváry András

Ez is érdekelhet