BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Visszapattant az index

2005. április 24. vasárnap, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Amit a csütörtöki zárás elvett, azt visszaadta a pénteki nyitás, nagyjából így összegezhető a BÉT múlt heti utolsó kereskedési napja. A csütörtökön zárásban meredeken zuhanó index a nyitást követő másfél-két órában meredeken emelkedett, s 11 órakor már több mint 300 pontos pluszt mutatott, délután azonban elfogyott a lendület, s záráskor a mutató többlete már csak 240 pontos volt, s 16 621 ponton állt.
Az erősödést a délelőtt folyamán még a Mol és az OTP vezette, délutánra a banki papír maradt versenyben a párosból. Ez utóbbi az előző napi esést követően a törökországi akvizícióval, s talán a Raiffeisen sikeres IPO-jával kapcsolatos kedvező hírek hátán közel négy százalékot erősödött, 10,9 milliárd forintos, a BÉT egészének felét adó forgalom mellett. A Mol a lendületes kezdést követően dél környékén 16 350 forinton tetőzött, innen 16 200 forintig csordogált vissza a zárásra. Felfelé korrigált a csütörtökön összeomló gyógyszerszektor, a Richter 0,4, az Egis 2 százalékkal küzdötte magát feljebb.
Nem örülhettek ennyire a BorsodChem tulajdonosai, a kazincbarcikai cég részvényei 2420 forinton búcsúztak a héttől, ez egy százalékkal kevesebb a csütörtöki záróárnál. A szokásokhoz képest nagy, 2,5 milliárdos volt a Démász forgalma, azonban a stagnáló ár alapján ebben inkább a mai 1280 forintos osztalékszelvény-vágás lehetett a ludas.

Lovas-Romváry András
Lovas-Romváry András

Ez is érdekelhet