BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Hatot kötött a törölt bróker

2005. április 21. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A BÉT vezérigazgatója százezer forintra bírságolta a Hamilton Tőzsdeügynökség Rt.-t, mivel a cég késve jelentette be a tőzsdének üzletkötője személyének változását. A brókercég március 17-én küldte el törlési kérelmét a felügyeletnek, amely április 5-én értesítette erről a tőzsdét. A brókercég azonban csak április 6-án informálta a BÉT-et, ráadásul a törölt bróker nevében még több ajánlatot is bevittek a kereskedési rendszerbe, amelyekből hat kötés született. Tekintettel arra, hogy ez volt a Hamilton első botlása, a BÉT megelégedett az ilyen esetekben kiszabható legalacsonyabb bírsággal.

Molnár Gergely
Molnár Gergely

Ez is érdekelhet