A nem éppen optimista piaci hangulat és a korrekció után is magas tőzsdei árfolyam ellenére két elemzés is a befektetők figyelmébe ajánlja a Mol-papírokat. A korábban vártnál magasabb, 2200 forint fölötti részvényenkénti eredményre számít idén a Moltól a Raiffeisen Bank, így az elemző 18 589 forintos célárfolyammal vételi ajánlással látta el a részvényt. Az elemzés kiemeli, hogy a Mol 7,3-es árfolyam/részvényenkénti eredmény mutatóval forog, miközben az európai átlag 11,3-es. Nem sokban tér el ettől a ConCorde, a brókercég 18 400 forintos célárral felhalmozásra ajánlja a papírt, miközben a második negyedévben megugró finomítói árrésre hívja fel a figyelmet. A ConCorde szerint egyébként már az első negyedév is kiváló eredményt hozott, az elemzés 75 milliárd forintos adózott nyereségre számít az egy évvel korábbi 52 milliárddal szemben, miközben az üzemi nyereség elérheti a 92 milliárd forintot. A magyar cég árazása a vélemények szerint jóval kedvezőbb a regionális olajtársaságokénál, a PKN-énél és az OMV-énál.
Bár a papír megítélése csaknem az összes elemzőnél kedvező, kérdés, hogy a jelenlegi piaci helyzetben ez mennyire lehet elég. Miró József, a Cashline elemzője arra hívta fel a figyelmet, hogy a BUX kezd egyre inkább korrelálni az amerikai piaccal, amíg az elmúlt másfél évben ilyen alig fordult elő. A nemzetközi hangulat nem túl jó, így nálunk is bizonytalanság uralkodik. Ugyanakkor a külföldi piacok megnyugvásával ismét elszakadhatunk a nemzetközi tőzsdéktől, mivel a magyar cégek fundamentálisan nagyon jónak számítanak, és az átárazódás folyamata lassan tovább zajlik. A részvények közül a Mol a legerősebb papír, az olajrészvény most van abban a szakaszában, mint az OTP egy éve – véli a szakember. A megjelent célárakat egyébként nem tartja túl optimistának, az év végére a húszezer forintos árfolyam is elérhetőnek látszik. Zékány András, az ING elemzője szerint ugyanakkor az is lehetséges, hogy a Mol kiváló fundamentumai csak arra lesznek elegendőek, hogy relatíve a legjobban teljesítő papír legyen. A piac egésze viszont pesszimista, így elképzelhető, hogy a trendforduló a BÉT-en a korábban vártnál előbb bekövetkezik – vélekedett. A hatalmas pénzbeáramlás, amely a BUX eddigi jó teljesítményét okozta megállt, sőt kissé a visszájára fordult. A Mol-vétel szempontjából így meg kell különböztetni az intézményeket, amelyek a BUX-hoz mérve pozitív hozamot érhetnek el az olajpapíron és a magánbefektetőket, akiknek viszont nem biztos, hogy ez a megfelelő pillanat a beszállásra.
