BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Hatezer alatt az OTP

2005. április 19. kedd, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Vegyesen alakuló árfolyamok és az elmúlt napokban megszokottnál nagyobb, 18,6 milliárd forintos forgalom mellett az eladók és a vevők nagy harca után végül minimális, alig több mint 12 pontos csökkenéssel zárta a kereskedést tegnap a Budapesti Értéktőzsde. A parkett legmeghatározóbb részvénye kétségkívül az OTP volt: 12,5 milliárd forint értékben cserélt gazdát és ezzel a tegnapi teljes kereskedés majdnem 70 százalékát adta. A nagy forgalom ugyanakkor áreséssel párosult, különösen a nap végén sikerült az eladóknak a napközben még emelkedni is képes részvény piacát elönteni. A csökkenés mértéke nem haladta meg az egy százalékot, de sokak számára lehetett riasztó, hogy a részvény kurzusa a zárás pillanataiban a 6 ezer forintos határ alá került. A többi blue chipre ehhez képest szinte nem is volt érdeklődés, a Mol részvénye negyedakkora forgalommal mint az OTP, másfél százalékkal emelkedett és a nap közben pillanatokra elért 16 ezer forintos szinttől alig elmaradva, 15 990 forinton zárt. A Matáv 1,2 százalékos árfolyamcsökkenéssel – az OTP-hez hasonlóan – szintén a vesztesek táborát gyarapította.
Az egymással ellentétesen mozgó árfolyamok még a gyógyszerszektoron belül is jellemzőek voltak. A Richter minimális emelkedése – ami inkább stagnálás volt – elég jelentős, közel 2,5 százalékos Egis- áreséssel párosult. A kisebbik gyógyszergyár részvényei ráadásul önmagukhoz képest viszonylag nagy, több mint 300 millió forint értékben cseréltek gazdát. A Borsodchem viszont a nyertesek táborába került, 2405 forintos árfolyama 1 százalékos emelkedést jelent.

Almás Andor
Almás Andor

Ez is érdekelhet