Kiugróan nagy, 27 milliárd forintos forgalom mellett másfél százalékkal csökkent a BUX index a múlt hét utolsó tőzsdenapján. A Mol és az OTP fej fej mellett zuhant a kereskedés első felében, a valamivel dél előtt elért napi minimumon 404 pontos mínuszt is mutatott az index. Később a Mol magához tért, így a BUX vesztesége jelentősen csökkent.
A forgalom 85 százalékát a Mol- és OTP-kötések adták. Az olajpapír 15 milliárdos forgalmával továbbra is az élen járt (az alaptőke csaknem egy százaléka megfordult a parketten). A nap első felében az eladók voltak többségben, majd a 15 700-as áron történt fordulat után délutánra alaposan megerősödött a vételi oldal. Hasonló képet mutatott az OTP piaca is, ám a délutáni vételek csak kisebb mértékben húzták fel. Így a Mol mínusz fél százalékával szemben az OTP több mint 3 százalékos gyengüléssel zárt.
A Matáv egy százalékkal került lejjebb. Továbbra is kedvező a Richter megítélése, további fél százalékot tudott erősödni a nagyobbik tőzsdei gyógyszergyár, miközben az Egis 16 755 forintra csúszott vissza. Jelentősebb veszteséggel zárt pénteken a BorsodChem, s az FHB is másfél százalékkal gyengült.
A kisebbek közül az econet nagy forgalom mellett gyengült három százalékot, a Rába viszont tovább tudott erősödni és 750 forinton zárt. Nagy forgalma volt az Elműnek, miközben a Zwack árfolyama csökkent, már ismét inkább a tízezres szint közelében cserélt gazdát – igaz, záróára 10 700 forint lett.
