BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Megugrott a Pannon-flax

2005. április 13. szerda, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Csökkenő lendülettel emelkedtek tovább az árfolyamok tegnap a Budapesti Értéktőzsdén, a BUX alig 60 ponttal zárt magasabban mint egy nappal korábban. A kereskedés során meglehetősen szűk sávban mozgott az index, pozitív változás volt viszont, hogy a forgalom jelentősen növekedett, és meghaladta a 15,5 milliárd forintot az előző napi alig 10 milliárd után.
A legnagyobb értékben a már megszokott módon tegnap is a Mol cserélt gazdát, az olajrészvény árfolyama a nap elején viszonylag erőteljesen csökkent, és bár azt követően újra emelkedni kezdett, és a 16 500 forintos szintet is megközelítette, végül az előző napinál alacsonyabban zárt. Az OTP ezzel szemben erősödni tudott, igaz, a változás a bankrészvény esetében nem érte el az egy százalékot, sem pedig az előző napi záróár értéket. Szokatlanul nagy mennyiségben forgott a BorsodChem részvénye, amely végül majd másfél százalékkal emelkedett, igaz, ez jelentős részben a kereskedés utolsó pillanatában az árfolyamot kereken 2600 forintra beállító kötéseknek volt köszönhető.
Eseménytelen volt a gyógyszerrészvények piaca: az Egis egy százaléknál kevesebbet csökkent, a Richter pedig kis forgalom mellett gyakorlatilag változatlan maradt. Számottevő javulás következett be viszont a bankszektor két kisebb társasága esetében, az IEB majd három, az FHB pedig több mint két százalékkal drágult. Kiugró, 15 százalékos emelkedés következett nagynak számító, 85 milliós forgalom mellett a Pannon-flax piacán, miközben a Pannonplast és a Fotex a nap vesztesei lettek, három-, illetve kétszázalékos eséssel.

Almás Andor
Almás Andor

Ez is érdekelhet