BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Zöld jelzést kapott az Agrimpex-ajánlat

A PSZÁF elengedte az Agrimpexre tett nyilvános vételi ajánlatot. Bár a fő tulajdonos 90 százalék fölé kerül, nem tervez tőzsdei kivezetést.

2005. április 12. kedd, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Pénzügyi Szervezetek Állami Felügyelete határozatában jóváhagyta az Agrimill-Agrimpex részvényeire tett nyilvános vételi ajánlatot. A fő tulajdonos Investor Holding a tavalyi részvényenkénti saját tőkének megfelelő összeget kínálja a papírokért, ez 2649 forintot jelent. A HVB Bank által bonyolított tranzakcióban a részvényesek május 13-áig ajánlhatják fel a papírjaikat.
Az Investor Rt. befolyása jelenleg 65,1 százalékos, viszont opciós szerződése van a Produkten Handels AG-től egy 26,17 százaléknyi részvénycsomag megvásárlására. Az opció lehívására az Investor az ajánlat szövege szerint a felajánlási időszak lezárulta utáni tizedik munkanaptól kezdve a harmincadik munkanapig jogosult. Bár az opció lehívásával az Investor befolyása 90 százalék fölé nőne, ezzel elvileg mégsem lesz jogosult a kisebbségi részvényesek kiszorítására, hiszen a 90 százalékos határt nem az ajánlatban lépi majd át.
Ez azonban nem probléma, hiszen nem hogy kiszorítást, de még tőzsdei kivezetést sem terveznek az Agrimpexnél. Amint Polgár Ferenc, az Agrimpex igazgatóságának elnöke, s az Investor vezérigazgatója korábban elmondta, kifejezetten értéknek tartják a tőzsdei jelenlétet, mint ahogy azt is, hogy a társaság a BÉT egyik legrégibb szereplője (NAPI Gazdaság, 2005. március 30., 11. oldal.)

Lovas-Romváry András
Lovas-Romváry András

Ez is érdekelhet