BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Nem javasol kifizetést a TVK

2005. április 12. kedd, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A TVK Rt. igazgatósága nem javasol osztalékfizetést az április 28-ai rendes közgyűlésnek. A társaság a magyar számvitel szerint 10 milliárd 634 millió forint adózott nyereséget ért el tavaly, az IFRS konszolidált nyereség ennél alacsonyabb, 9,1 milliárd forint lett, az auditált adat hatvanmillióval múlta felül a gyorsjelentésben közölt értéket. Az osztalékfizetés elmaradását egyébként a stratégiai projekt finanszírozási igényével magyarázza a cég.
A projekt keretében felépült gyárak továbbra is a próbaüzemben működnek. Mint Pálffy Gábor kommunikációs vezetőtől megtudtuk, az Olefin–2 gyárban a próbaüzem mellett az úgynevezett garanciális kimérések tartanak. A gyár egyébként az első negyedévben teljesítette termelési tervét. A szintén újonnan felépült HDPE–2 gyárban a garanciális mérések lezajlottak, most az eddigi üzemelési tapasztalatok alapján módosítják a termelési programot, vagyis egyfajta finomhangolás történik. Míg a premarketing során gyakran azonnali piacon terítettek, most már az új HDPE-gyár termékeivel – köztük az új bimodális HDPE-vel – egyre inkább a stratégiai piacokat tudják kiszolgálni, így az áru egyre nagyobb hányada kerül Olasz-, Német- és Lengyelországba, a cég hagyományos vevőköréhez.

Molnár Gergely
Molnár Gergely

Ez is érdekelhet