A hétfői esés mértékét közelítő emelkedést produkált tegnap a BUX. A vezető papírok elég vegyesen teljesítettek, az index 251 pontos emelkedése szinte teljesen az OTP és a Matáv kedvező megítélésének tudható be. A nagy vevők (és eladók) ezúttal hiányoztak, a forgalom alig haladta meg a tízmilliárd forintot.
A részvényfelaprózásról szóló hírek nyomán emelkedéssel nyitott a Mol, 16 500 forintnál azonban elfogyott a lendület és az ezt követő iszapbirkózás során 16 345 forintra csúszott vissza. Az OTP esetében a 146 forintos osztalék bejelentése hatott jótékonyan, igaz, már korábban is pluszban volt. Az utolsó üzlet 2,3 százalékos erősödéssel, 6580 forinton született a részvényre.
Nem történt semmi a gyógyszerpapírokkal, szépen emelkedett viszont a 2500 forintos határról elrugaszkodó BorsodChem. Nem volt ilyen jó napjuk az FHB részvényeseinek, a jelzálogbank papírja 13 500 forint közelébe süllyedt.
Százmilliós forgalom mellett csaknem 10 százalékkal drágult a Fotex, záróára 290 forint lett. A nap vesztese címet a Globus vihette haza, a konzervgyártó meglehetősen illikvid piacán 410 forinton is született üzlet, majd 430 forinton, 3 százalékos csökkenéssel zárult a kereskedés. Tovább emelkedett a Graphisoft, s hasonló mértékben – másfél százalékkal – drágult a Synergon részvénye is.
