Komolyabb eladási hullámmal indult a hét a Budapesti Értéktőzsdén. A Richter kivételével az össze blue-chip jelentősen gyengült, közepes, 13,3 milliárd forintos forgalom mellett a BUX index zárásra – 288 ponttal csökkenve – 17 169 pontig hullott.
Az esést, akárcsak a korábbi emelkedést, a Mol vezette. Az olajipari részvény rögtön a nyitás után lejtőre került, a 16 500 forint feletti árakról délre már 16 200 forint környékére csúszott. A legnagyobb forgalmat e körül az ár körül bonyolították vele, a zárásban 16 195 forinton cserélt gazdát. A Mol forgalmától ugyan elmaradt az OTP-é, áresése azonban nem. A banki papírt 4,5 milliárd forgalom mellett 6430 forintig döngölték le a nap végére, ami 2,8 százalékkal múlja alul a pénteki utolsó értékét.
A Matávot kissé elkerülte a rossz hangulat, 859 forintos utolsó ára mindössze 0,3 százalékos csökkenést jelez. A Richter még minimálisan erősödni is tudott, egészen 26 400 forintig, az Egis viszont két százalékot esett, s ismét benézett 17 000 forint alá. A tech-papírok vegyes teljesítményt nyújtottak, a Synergon 557 ára forintig esett, a Graphisofté viszont változatlan. A Freesoft eközben több mint 6 százalékkal lett drágább.
