A nagy nap eleji emelkedésnek félszázalékos BUX-csökkenés lett a vége tegnap a Budapesti Értéktőzsdén. A forgalom alacsony volt a mai, a lengyel piac zárva tartása miatt várhatóan még inkább félgőzös nap előtt, a prompt piacon mindössze 13,3 milliárd forint értékben cseréltek gazdát a részvények.
A piacot egyértelműen a Mol uralta, az olajipari részvénnyekkel 7,49 milliárd forint értékben kereskedtek. A nap elején a BUX megugrását is a Mol okozta, az utóbbi napokban folyamatosan emelkedő papír délelőtt újabb abszolút csúcsra száguldott, árfolyama 17 150 forinton tetőzött. A csúcson azonban ritkává vált a levegő, így innen vissza is fordult, s a kereskedés végére 16 800 forintra csúszott le. A Mol egyszázalékos gyengülésével ellentétben erőre kapott az OTP, az utóbbi időben blue chip társától lemaradó bankpapír árfolyama 6675 forintig, 0,8 százalékkal kapaszkodott.
A Matáv is a zsengébben szereplők táborát gyarapította, egyszázalékkal lett olcsóbb, s 871 forinton zárt. Nem lettek boldogabbak a BorsodChem-tulajdonosok sem, a vegyipari papír 2,1 százalékkal alacsonyabban, 2555 forinton állt a nap végén. Emelkedett ezzel szemben a TVK jegyzése, a tiszaújvárosi cég közel két százalékkal ért többet tegnap, mint szerdán. A gyógyszercégek vegyesen szerepeltek, az Egis stagnált, a Richter 1,1 százalékkal csúszott lejjebb.
