Újabb 123 ponttal erősödve 17 640 ponton zárt tegnap a Budapesti Értéktőzsde indexe. A Mol–OTP páros által meghatározott kereskedés során az előző napokban megszokottnál kevesebb, alig 15 milliárd forint értékű részvény cserélt gazdát, ennek mintegy 80 százalékát ez a két részvény adta. Az érdeklődés középpontjában tegnap inkább a Mol állt, az olajrészvény 7,6 milliárd forintos forgalom mellett újabb egy százalékkal emelkedve megint történelmi csúcson zárt. Ez alig 25 forinttal maradt el a napközben át is lépett 17 ezer forintos határtól, ami végül egyszázalékos záróár-emelkedést jelentett az előző naphoz képest. Az OTP sokkal kisebb forgalom mellett ennél valamivel nagyobb mértékben majd másfél százalékkal erősödött, főleg a kereskedés utolsó szakaszában, és végül napi maximumán fejezte be a kereskedést.
A gyógyszerszektor piaca tegnap kettévált: míg a Richter az előző napi nagy mozgást követően alig változott és az előző napival megegyező áron zárt, az Egis dinamikusan, a BUX-ot meghaladó mértékben, 2,5 százalékkal tudott erősödni és ezzel újra 17 ezer forint feletti záróértéket ért el. A Borsodchemnek ugyanakkor a többi blue chippel ellentétben kifejezetten rossz napja volt, 1,7 százalékos csökkenéssel távozott a parkettről.
A kisebb társaságok részvényei közül a Pannonplast szerepelt jól, közel 2,7 százalékos emelkedéssel a nap végére megközelítette az 1500 forintot. Vesztes lett a viszont a Linamar és a Phylaxia 3, illetve 2,7 százalékos eséssel.
