Újabb 54 ezer Mol-részvényétől vált meg a Slovintegra-Slovbena csoport tegnap jóval piaci ár alatt, 15 500 forintos árfolyamon. A vásárló a februári ugyanilyen, de pont ötször nagyobb üzlethez hasonlóan az elővételi jogával élő Mol volt – jelentette be az olajtársaság. A cég a megszokott módon az ING Bank közreműködésével vásárolta meg a papírokat délután négykor, meglehetősen nagy törést okozva a napi Mol-árfolyamgrafikonban (a piaci ár éppen akkor megközelítette a 17 ezer forintot). A Molnak ez után az ügylet után összesen 5 917 357 darab A sorozatú, valamint 369 C sorozatú saját részvénye van.
A Mol számára igen előnyös üzlet hátteréről a közlemény a februárihoz hasonlóan az elővételi jogon kívül szinte semmit nem mond el. Korábban azonban annyit azért elárultak az olajtársaságnál, hogy az elővételi joghoz társult egy árszámítási mechanizmus is, vélhetően ez hozta ki a jóval a mostani piaci ár alatti szintet. A Slovnaft megvásárlásakor a szlovák tulajdonosokkal kötött szerződésről – amely az elővételi jogon kívül különböző eladási korlátozásokat is tartalmazott – már a megkötésekor is meglehetősen kevés információ került napvilágra. Annyit azonban lehet tudni, hogy az elővételi jog a zárástól számított három éven túl is él, így hasonló kötések még jó ideig születhetnek a BÉT-en, különösen mivel a szlovák részvényeseknél még jóval több mint nyolcmillió darab részvény lehet.
