A Gazpromot és a Lukoilt is érdekelheti az állami kézben levő Mol-részvénycsomag értékesítése az orosz Vedomosztyi cikke szerint – írta az MTI-re hivatkozva az ebroker.hu. Az egy Gazprom menedzserre hivatkozó cikk állításainak alapot adhat Alekszej Miller Gazprom-elnök múlt heti Reutersnek adott nyilatkozata arról, hogy az orosz gázóriás fontolóra veszi az idei év második felében értékesíteni tervezett 11,8 százalékos állmi Mol-részvénycsomagnak vagy egy részének – egészen pontosan 7 százaléknak – esetleges megvételét.
A magyar fél ugyanakkor eddig egyetlen szóval sem utalt arra, hogy bármilyen szempontból is változtatni kívánna eddigi szándékán, amely szerint az év második felében pénzügyi befektetőknek kívánná értékesíteni a kezében levő részvényeket. László Boglár kormányszóvivő a hét végén az Info Rádiónak csupán annyit mondott, a vételi szándék kifejezése az eladót nem kötelezi, az olajcég pedig eddigi gyakorlatával összhangban nem nyilatkozott.
Mindeközben az olajtársaság részvénye a Budapesti Értéktőzsdén minden eddigi csúcsot megdöntve elérte, sőt egy időre meg is haladta a 16 800 forintot.
