Az OMV alaphelyzetben nem érdeklődik az INA privatizációja iránt jelentette ki Wolfgang Ruttenstorfer, az OMV vezérigazgatója, aki szerint a horvát olajtársaság tulajdonosa előbb-utóbb a Mol Rt. lesz. A Portfolio.hu-nak adott interjújában a menedzser egyértelműen megerősítette azt a Mol által csak meglehetősen óvatosan kommunikált tényt, hogy az INA-val kapcsolatban bármi történjék, az csak a Mol egyetértésével történhet. Erre biztosíték az a stratégiai partnerség, amit a két cég a 25 százalékos részesedés Mol általi megvásárlásakor kötött.
A vezérigazgató kifejtette azt a véleményét is, hogy jelenleg nincs reális esélye az OMV–PKN–Mol hármas együttműködésnek. Az OMV ugyan nyitott minden megoldásra, de jelenleg nem látja a hármas kooperáció reális esélyeit. Ezért a vállalat elsődleges célja most az, hogy a legerősebb olajipari szereplő legyen a régióban. Ezt el szeretné érni a készletek, a termelés, finomítói kapacitás, a töltőállomások, a piaci részesedés, a pénzügyi háttér és a tulajdonosi struktúra tekintetében is. A régió olajiparának fejlődése – elsősorban azáltal, hogy az OMV megvásárolta a román Petromot – úgy alakult, hogy az OMV ezen célokat az OMV–Mol–PKN szövetség létrejötte nélkül is elérheti – tette hozzá a vezérigazgató.
Ruttenstorfer szerint a Mol-részvényekbe történt befektetés hihetetlenül sikeres lépés volt a vállalat számára, a pakett hosszú távú sorsáról azonban még nem született döntés. Az esetleges eladással kapcsolatban annyi bizonyos, az OMV vezetése meg kívánja várni azt, hogy mi lesz a magyar állam kezében lévő 12 százalékos Mol-pakett sorsa.
