Jelentős forgalom mellett további csaknem 300 ponttal emelkedett pénteken a BÉT irányadó részvényindexe, úgy tűnik, a vevők pont április elsején kezdték komolyan venni magukat. Az emelkedés mindazonáltal nem terjedt ki az összes vezető papírra, inkább csak a Mol–OTP–BorsodChem trió menetelt. Az index 17 405 ponton zárta a hetet.
A 22,7 milliárdos összforgalom több mint 70 százalékát a Molra és OTP-re kötött üzletek adták. Ezúttal az olajpapír iránt volt nagyobb az érdeklődés: a Mol tízmilliárd forinthoz közelítő forgalom mellett zárás előtt átszakította a 16 ezres határt és ötszázalékos emelkedéssel zárt. A lelkesedést az egyre kedvezőbb elemzői megítélés mellett a Gazprom vezetőjének nyilatkozata is táplálta, miszerint cége érdeklődik a 12 százalékos állami Mol-pakett iránt. Az OTP újabb délszláv bankért száll versenybe, de árfolyama feltehetőleg nem ezért járt napközben 6700 forint felett, sokkal inkább úgy tűnik, hogy a külföldi alapok ismét olcsónak találják a két kedvenc blue chipet, s megindulhatott a felkészülés a gyorsjelentési szezonra.
A gyenge dollártól sújtott Richter két százalékkal lett olcsóbb, az Egis zárásban újra 17 ezer forinton állt. Megpróbált tovább erősödni a Matáv, de 908 forintnál többre ezúttal nem futotta, s a zárásban már 900-on is megváltak tőle. Remekül szerepelt a BorsodChem és az FHB. A vegyipari részvény feltehetően továbbra is a kosár-felülvizsgálatból profitál, pénteken három százalékkal drágult, s 2670 forintos napi maximumán zárt. Az FHB eközben négy százalékkal értékelődött fel, a kereskedés folyamán 13 500 forint felett is forgott. Tovább remekelt a Fotex, igaz, a 310 forintos csúcs után zárásra valamivel 300 forint alá süllyedt, de ez is 2,5 százalékos drágulásnak felel meg.
