BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Sokan válnának meg a Pannon-Váltótól

2005. március 31. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Pannon-Váltó Rt. tegnapi bejelentése szerint a rendelkezésre álló időszakban összesen 78 197 darab részvény tulajdonosa jelezte, hogy nem kíván részt venni a tervezett cégegyesülésben. A társaság közgyűlése március közepén döntött először előzetesen három leányvállalatával való egyesülésről, ezután egyhetes időszakot hagytak a részvényeseknek arra, jelezzék, részvényesei kívánnak-e maradni a beolvadás utáni Pannon-Váltónak. A részvényesek részéről megnyilvánult kiválási szándék nem véletlen, hiszen a cég egy részvényre jutó saját tőkéje – amelyen a kiváló tulajdonosokkal el kéne számolni – meghaladja az 1000 forintot, szemben a 700 forint alatt stagnáló tőzsdei árfolyammal. Ugyanakkor a vállalat vezetése korábban jelezte, hogy az egyesülés jelentette előnyök korlátozottak, s ha túl sok részvény tulajdonosa kíván kiválni a cégből, az akár a beolvadás meghiúsulását is eredményezheti. Scheuer Gyula, a cég elnöke a NAPI Gazdaságnak elmondta, a Pannon-Váltó vezetését is meglepte a kiválni szándékozók magas aránya.

Lovas-Romváry András
Lovas-Romváry András

Ez is érdekelhet