BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Meglódult a blue chipek piaca

2005. március 31. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A tegnapi nap kereskedését a blue chipek folyamatos erősödése határozta meg a Budapesti Értéktőzsdén. Az index szerdai értékéhez képest pontosan két százalékkal magasabban, 17 108 ponton zárt, a forgalom pedig megközelítette a 23 milliárd forintot.
A kereskedés vezető erejét egyértelműen az OTP jelentette, mintha a bank részvényei adták volna meg a jelet arra, hogy lehet emelkedni. A papír több mint 9 milliárd forint értékben cserélt gazdát és a BUX emelkedését meghaladó, 2,7 százalékos erősödés után 6520 forinton zárt, de napközben ennél több mint száz forinttal magasabban is járt.
A közel 6 milliárdos forgalmú Mol jóval később indult csak emelkedésnek, bár már a nap első felében is stabilan 15 ezer forint felett tartózkodott. A nap végére azután az olajrészvény piacán is megjelentek a vevők, és így végül ha csak hajszállal is, de a Mol erősödése is meghaladta a benchmarkot.
A Matáv ehhez képest meglehetősen szerényen szerepelt 896 forintos záróárával, bár a Cesky Telekom privatizációja kapcsán megélénkülő érdeklődést a 4,5 milliárd forintot meghaladó forgalom azért jelezte. A Richter esetében viszont egyértelmű volt a vételi oldal erősödése, a gyógyszerrészvény 1,4 százalékkal növekvő szektortársát, az Egist, de a BUX-ot is jóval meghaladó mértékben mozdult felfele, és végül 26 200 forinton zárt.
Különösen jó napja volt még a több mint 3 százalékkal előző napi ára felett záró BorsodChemnek, a kisebb társaságok részvényei közül pedig a Fotexnek és különösen az 5,7 százalékkal, 556 forintra dráguló Synergonnak.

Almás Andor
Almás Andor

Ez is érdekelhet