A jelek szerint nem gondolta komolyan keddi erősödését a piac, a BUX tegnap némi kora délutánig tartó erőlködés után zárásra már ismét csökkent. Ezt persze nem átütő erejű eladások okozták, inkább a nagyobb vevők hiánya, a forgalom ezúttal is alig haladta meg a 9 milliárd forintot, ami az idei átlagot tekintve igencsak lanyhának tekinthető. Az index fél ötkor 16 772 ponton állt, ez fél százalékkal alacsonyabb a keddi záróértéknél.
A Mol és az OTP gyakorlatilag stagnált, bár nap közben mindkettőt meghúzták egy kicsit, azonban a kereskedés végére visszaadták a kora délután elért kis pluszt. A Richter egy százalékkal csúszott lejjebb, már csak 25 505 forintot ér. A nap igazi vesztese az Egis lett, a nap végén piacra dobott rengeteg részvény nem találkozott nagyobb vevővel, így egészen 16 760 forintra csúszott vissza kisebbik gyógyszerpapír árfolyama, ez 5,8 százalékos zuhanást jelent. A BorsodChem és a Matáv egyaránt egy százalékkal lett olcsóbb.
Visszakapaszkodott 5000 forintra a kosárból való kikerülése miatt eddig büntetett Danubius, igaz, alig néhány milliós forgalom mellett. Tovább menetelt a nyilvános ajánlatot kapó Agrimpex, tegnap már 2400 forinton zárt. A Fotex kurzusa korrigált az előző napok drágulása után, zárásban már csak 283 forintot adtak a papírért. Nagyot esett a Globus, a konzervpapír árfolyama 4 százalékkal került ismét lejjebb.
