BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Egész nap fölfelé

2005. március 29. kedd, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A hosszú hétvége után ugyan eleinte gyengülő európai társai nyomában baktatott a magyar piac is, azonban hamar magára talált, s a délutánt már folyamatos erősödéssel töltötte. A délelőtt még 100 pontot meghaladó csökkenést mutató BUX zárásra 16 853 pontra emelkedett, ez közel 90 ponttal magasabb a pénteki záróértékénél. A kereskedés pörgőnek nem volt nevezhető, az azonnali piacon alig 9,78 milliárd forint volt a részvényforgalom, s ez jócskán elmarad az utóbbi időben megszokottól.
A legélénkebb az OTP piaca volt, a banki papír 3,9 milliárd forintos forgalom mellett egy százalékkal erősödött, s 6347 forinton zárt. A gyógyszerpapírok is jó napot tudhattak maguk mögött, a Richter fél százalékot drágult, az Egis viszont 3,7 százalékot ralizott, s meg sem állt 17 800 forintig. A nap gyengélkedője a nagyobb papírok közül a Mol volt, az olajpapír 14 855 forintig süllyedt nap közben, a kereskedés végén 15 020 forinton állt. A Matávot félszázalékos izmosodást követően kerek 900 forintért adták a nap végén.
A BUX-beli súlyát megtöbbszöröző BorsodChem 3,5 százalékkal emelkedett, ennél jobban gyengült viszont a kosárból kihulló Danubius. A nap sztárja az Agrimpex volt, a bejelentett nyilvános vételi ajánlat árfolyamához képest ésszerű áron a befektetők minden részvényt megvettek, így – köszönhetően az árelmozdulási sáv feloldásának – 2300 forintra, 43 százalékkal drágult a részvény.

Lovas-Romváry András
Lovas-Romváry András

Ez is érdekelhet