BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Zuhanó Tigáz-nyereség

2005. március 28. hétfő, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Töredékére esett vissza tavaly a Tigáz Rt. nyeresége, a gázszolgáltató társaság közleménye szerint mindössze 225 millió forint lett adózás utáni nyeresége, ami 7 milliárd forinttal kevesebb a 2003-ban elértnél. A minimálisra eső nyereség minimálisra csökkenő osztalékot is jelent, a korábban jó osztalékfizető részvények között számon tartott OTC-papír tulajdonosai az igazgatóság javaslata alapján részvényenként 11 forint kifizetésére számíthatnak a tavalyi év után. Ez a nyereséghez hasonlóan jelentős elmaradás a tavalyi 250 forinttól.
A cég árbevétele a Moltól megvásárolt vállalkozásoknak köszönhetően eközben dinamikusan nőtt, 154,5 milliárd forintra, ami közel 32 milliárd pluszt jelent 2003-hoz képest. Eközben viszont – a gázárrendeletek és a gázszolgáltatók árrésének csökkenését eredményező miniszteri rendeletek következtében – a bruttó fedezet 7,6 milliárd forintra zsugorodott 12,6 milliárdról. Az üzemi eredmény ennél többel csökkent, s csak 773 millió forintot tett ki. A cég közleménye szerint a 6,879 milliárd forintra csökkenő cash-flow egyelőre szinte teljes fedezetet nyújtott a 7,074 milliárd forintnyi tárgyi eszközre és immateriális javakra költött beruházásokra.

Lovas-Romváry András
Lovas-Romváry András

Ez is érdekelhet