Március 22-én az INA felügyelőbizottsága döntést hozott arról, hogy a vállalat 800-900 millió dolláros finomítói beruházást indít el, melynek eredményeképpen a cég ugyanolyan minőségű üzemanyagot lesz képes előállítani, mint a Mol és a Slovnaft. A horvát kunában számolva mintegy 4,5 milliárdos finomító-korszerűsítési program eredményeképpen az INA létesítményei 2009-re Európa legfejlettebb olajfinomítói közé kerülnek. Az átfogó modernizációs terv keretében Sisakban már elkezdődtek a kénmentesítő üzem munkálatai, melynek eredményeképpen már 2006-ban jobb minőségű üzemanyagokat gyártanak majd.
A teljes korszerűsítés befejezése 2009-ben ugyanakkor már azt teszi lehetővé, hogy az INA teljesítse az EURO-5 szabványt - enélkül az Európai Unió területén nem is hozhat forgalomba üzemanyagot –, azaz igen kis kéntartalmú üzemanyagokat állítson elő, ugyanakkor a fűtőolaj-kibocsátása is minimálisra csökkenjen. Ezzel egy időben a jelenlegi 5 millió tonnás kőolaj-feldolgozó kapacitás 7,7 millió tonnára nő majd. A beruházási döntés meghozatalában a Mol is tevékenyen közreműködött, és a társaság közleménye szerint mint az INA stratégiai partnere megosztja technológiai és üzleti tapasztalatait a korszerűsítés érdekében. A közlemény pénzügyi segítségről nem tesz említést.
