Szabadesésbe kezdtek az árfolyamok tegnap az előző napi Fed-kamatemelés után a Budapesti Értéktőzsdén is. A BUX index mélypontját néhány perccel 11 óra előtt érte el, ekkor több mint 650 ponttal volt lejjebb előző napi záróértékénél. Délutánra – ehhez képest – magához tért az index, s záráskor már „mindössze” 328 pontos mínuszban állt. A forgalom magas volt, 24,5 milliárd forint értékben cseréltek gazdát részvények.
Az esést ezúttal az OTP részvényei vezették, a bankpapír 11,5 milliárdos forgalom mellett zárásra 4,1 százalékot zuhant, s a nap végén már csak 6280 forintot ért. A nagy OTP-eladók portfóliójában lehetett jócskán FHB is, a kisebbik banki papír ára közel 5 százalékkal került lejjebb, s az OTP-hez hasonlóan napi minimuma közelében, 12 750 forinton zárt. A Molt délelőtt megállás nélkül öntötték, a BUX mélypontjával egy időben az olajrészvény 14 880 forinton forgott, ami 600 forintos csökkenést jelentett. Az olajrészvény vevői viszont megérkeztek a délután folyamán, fél ötre 15 290 forintig kapaszkodott vissza a papír. A Matáv értéke a Molhoz hasonló mértékben, valamivel több mint egy százalékkal csökkent. A BorsodChem közel 2 százalékkal lett olcsóbb.
A kereskedés végére magához tért a napközben nagy mínuszban álló gyógyszerrészvények árfolyama is, a Richter záróára stagnálást, az Egisé félszázalékos erősödést mutat. A nap nyertese a 250 forintig ugró Fotex lett.
