Meglepetésre határozottan felfelé mozdult a vezető részvények árfolyama kedden. A BUX délután átlépte a 17 ezer pontos határt, száz ponttal efölött zárt, így összesen három százalékkal emelkedett. Az egyes blue chipeket eltérő mértékben érintette az optimizmus. A legkapósabbnak az utóbbi napokban szinte korlát nélkül adott Richter bizonyult, a gyógyszercég csaknem ötszázalékos pluszban, 25 490 forinton zárt. Fej-fej mellett négyszázalékos növekményt ért el a Matáv és a Mol. A telefontársaság részvényéből a kereskedés végén 500 ezer darabot is vásároltak 900 forinton, a Mol kisebb adagokban, de kitartóan araszolgatott a 15500 forintot alulról súroló záróárig. Az OTP is megpróbálta felvenni a tempót, de a szép napon belüli emelkedés (6357 forintról 6550 forintra) ellenére „mindössze” 1,6 százalékkal zárt a hétfői ára felett.
Mérsékeltebb emelkedéssel, 2410 forinton fejezte be a napot a BorsodChem, s az Egis erejéből is csak 1,8 százalékra futotta. Az FHB részvényeseit egyelőre nem hatotta meg a felaprózás híre, az árfolyam csaknem egy százalékkal süllyedt. A nap vesztese a NABI lett: igaz, a 295 forintos napi minimum után sikerült 305 forintra emelkednie kurzusának, ám ez is 4,7 százalékos gyengülést jelent. Tovább ereszkedett az utóbbi hónapokban a NABI-éhoz hasonló pályát leíró Globus, tegnap már csak 450 forint körül akadt vevő a konzervcég részvényeire.
