Péntektől új ember, Igor Csernov áll a Mol és Jukosz közös vállalatának, a nyugat-szibériai ZMB-nek (Zápádno-Málobalikszkoje) az élén. Ferenc I. Szabolcs, a Mol kommunikációs igazgatója szerint az új vezető tapasztalt olajipari szakember, aki megállja helyét a cég élén. A korábbi vezérigazgatót, Oleg Vitkát az orosz hatóságok az elmúlt héten vizsgálati fogságba vétették a koncessziós szerződés megsértésére hivatkozva. A vegyesvállalat minden jogi segítséget megad a korábbi vezérigazgatónak, és bízik abban, hogy az alapvetően kitermeléstechnológiai kérdéseket firtató vizsgálat a közös vállalat szempontjából kedvezően zárul le. Az új vezérigazgató vezetésével a cég rendben működik, Ferenc I. Szabolcs elmondása szerint sem a termelés, sem az értékesítés nem szenvedett fennakadásokat.
