BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Bizonytalan hétkezdet

2005. március 21. hétfő, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Eladási nyomás jellemezte a hét első kereskedési napját a Budapesti Értéktőzsdén, a blue chipek árfolyama kivétel nélkül csökkent. Ennek következtében az index 250 ponttal került alacsonyabbra, mint az előző napi záróérték, de napközben ennél mintegy 100 ponttal alacsonyabban is járt. A forgalom nem érte el az elmúlt napokban megszokott 20 milliárd forint feletti szintet, nem sokkal haladta meg a 15 milliárd forintos értéket a gazdát cserélt részvények mennyisége.
A befektetők figyelmének középpontjában az OTP részvénye állt, a papírok árfolyama a nap folyamán szinte folyamatosan hanyatlott, és végül másfél százalékkal a pénteki záróérték alatt fejezte be a kereskedést. Az áresés a többi közül messze kiemelkedő forgalom mellett következett be, a bankpapír 8 milliárdnál nagyobb forgalmával egymagában több mint a teljes napi forgalom felét adta.
A Mol piacán már sokkal kevésbé volt élénk a kereskedés és a nap folyamán sokkal stabilabbnak tűnt az árfolyam is, kora délután azonban hullámvölgy következett az addigi 14 900 forint körüli árszintről, és az ár kis híján 14 600 forintig esett vissza. A nap végén azonban újra erősödés következett és végül minimális csökkenéssel zárt a részvény.
A negatív hangulatban számottevően csökkent a BorsodChem, a Richter, az Egis és a Matáv ára, közülük is leginkább az utóbbi kettőé, amelyeknél az esés mértéke bőven meghaladta a két százalékot. A kisebb társaságok közül már akadt néhány nyertese is a napnak, az IEB például közel 5 százalékkal lett drágább.

Almás Andor
Almás Andor

Ez is érdekelhet